top of page

PREMIERA 2023

G1

25 lat projektowania Morskich Kasków Bezpieczeństwa doprowadziło do powstania Gecko ONE

W pełni modułowy aby mógł zostać dostosowany do różnych
środowisk / warunków / wymagań i preferencji

zachowując przy tym najwyższy poziom ochrony, z którego kaski Gecko znane są od lat.

1 Cut Away.png

THE CUT AWAY

Cut Away to rdzeń Gecko One, na którym opierają się wszystkie warianty. Konstrukcja z półcięciem zapewnia bezkompromisową świadomość sytuacyjną, oferując jednocześnie pełną ochronę przed uderzeniami. Wyjątkową zaletą modelu Cut Away jest możliwość dodania ochronników słuchu. Mogą one być pasywne lub aktywne, z lub bez zintegrowanej komunikacji.

 

Nasz Sea-Com może być również noszony razem z Cut Away, aby używać zestawów komunikacyjnych.

THE OPEN FACE

Open Face jest najczęściej stosowanym wariantem przez wojsko, służby SAR, ratownictwo wodne i pilotów morskich. Oferuje on doskonałą ochronę przed żywiołami, umożliwiając jednocześnie mocowanie długich wizjerów.

 

Aby zredukować ryzyko urazu szyi, wizjery są zaprojektowane tak, aby odczepiały się w przypadku dużego nacisku.

 

Boki oferują dwa punkty montażowe dla zestawów komunikacyjnych i chwytnych. Pozwala to również na zamontowanie nadmuchiwanej wkładki z modelu Open Face, która zapewnia pełne dopasowanie.

2 Open Face_edited.png
3 Full Face V1.png

THE FULL FACE

Wariant Full Face oferuje największe pokrycie i jest preferowany przez wojsko, policję oraz użytkowników PWC/RWC.

 

Duże otwory wentylacyjne z przodu zapewniają przepływ powietrza, aby odprowadzić gorące powietrze z dala od wizjera w celu zniwelowania parowania.

 

Wizjer można łatwo zdjąć lub zmienić w razie potrzeby. Nadmuchiwana wkładka uszczelnia przestrzeń wokół głowy, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza kasku i powodowaniu naprężeń na szyi. 

 

Full Face zapewnia dodatkową ochronę, oferując jednocześnie korzyści płynące z punktów montażowych oraz pełnej nadmuchiwanej wkładki.

bottom of page